ZNAJDŹ SIŁĘ DO WALKI

20191127_132610(2)
NAŁÓG TO NIE TYLKO TWOJA SPRAWA!
Młodzież klasy IB wraz z wychowawcą miała przyjemność wysłuchać prelekcji nt. uzależnień, zorganizowanej w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Tryb. Prelegentem była pani psycholog Magdaleną Wróbel współpracująca z Fundacją Vis Salutis z Łodzi. Przedstawiła rzeczywiste dane dotyczące używania substancji psychotropowych przez młodych ludzi. Podawała istotne informacje statystyczne dotyczące np. korzystania z  Internetu w czasie obiad – to aż 44%! A przeciętny nastolatek spędza w sieci ponad 4 godziny dziennie! Bardzo niepokojące jest również to, że 4 – 5 letnie dzieci uzależniają się od Internetu. Ważna informacja, to taka, że Internet też może uzależniać… Prawdopodobnie większość zgromadzonych słuchaczy nie wiedziała, iż napoje energetyczne spożywane w ilościach ponadprzeciętnych wpływają negatywnie na zdrowie człowieka. Pani psycholog nie pominęła kwestii współuzależnienia w rodzinie oraz zachowań ryzykownych. Współcześnie obserwuje się, niebezpieczną tendencję rosnącą sięgania po używki a w szczególności alkohol i papierosy przez co raz młodsze dzieci. Wykład zakończono podaniem kilku powodów dlaczego nie warto próbować substancji psychoaktywnych.
NAŁÓG TO NIE TYLKO TWOJA SPRAWA!
M.W.B.