PIĄTY ŁÓDZKI KONKURS WIEDZY O PODATKACH

Komisja konkursowa
podatki, podatki, podatki
16 marca 2017 roku się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego w Łodzi odbył się II etap Piątego Łódzkiego Konkursu Wiedzy o Podatkach pod honorowym patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty, Dziekana Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz firmy Plagiat.pl.
 Tematem przewodnim Konkursu były „PODATKI SAMORZĄDOWE - DEFINICJA, KLASYFIKACJA I ROLA”. Uczniowie zmierzyli się również z zagadnieniami dotyczącymi innych podatków oraz Ustawy o doradztwie podatkowym wraz z rozporządzeniami.
 Konkurs ma rozwijać zainteresowanie młodych ludzi prawem podatkowym.
Do I etapu konkursu z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr nr 5 w Piotrkowie Tryb. przystąpiły trzy osoby, które wykonały prace na następujące tematy:
1. Dawid Ingier Czy doradcy podatkowi powinni uczestniczyć w tworzeniu  prawa podatkowego i dlaczego?
2. Paulina Krasoń Rola podatków bezpośrednich w zasilaniu budżetu państwa – dokonaj analizy na przykładzie Polski lub innego kraju UE.
3. Piotr Rzepecki Rola podatków bezpośrednich w zasilaniu budżetu państwa – dokonaj analizy na przykładzie Polski lub innego kraju UE.

Wszyscy zakwalifikowali się do II etapu Konkursu w Łodzi. Blisko 90 uczniów szkół ponadgimnaznalnych z całego województwa łódzkiego wzięło udział w II etapie konkursowych zmagań. W pierwszej części II etapu uczniowie rozwiązywali test. Do drugiej części II etapu konkursu zaproszono 20 uczniów, którzy przystąpili do części ustnej. Po wylosowaniu 3 pytań uczniowie odpowiadali przed komisją konkursową.
Do Ogólnopolskiego Etapu Konkursu Wiedzy o Podatkach w Katowicach zakwalifikował się m.in.: Dawid Ingier z ZSP nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim.
III etap Konkursu odbędzie się dnia 7 kwietnia 2017 roku w Auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

artykuł: Pani Zofia Kruczek