Mamy po raz pierwszy w historii szkoły finalistę Olimpiady Przedsiębiorczości

20180301_102824

W dniu 1 marca 2018 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbyły się Eliminacje Okręgowe XIII Olimpiady Przedsiębiorczości. W eliminacjach wzięło udział 4 uczniów naszej szkoły :
• Krzysztof Kędzia z klasy II C
• Piotr Glinka, Dawid Ingier i Piotr Rzepecki z klasy IV C
Eliminacje Okręgowe składały się z dwóch części. Najpierw uczestnicy rozwiązali test składający się z 50 pytań.
Po części testowej do II etapu konkursu wyłoniono 50 najlepszych uczestników, wśród których znaleźli się uczniowie naszej szkoły : Piotr Glinka, Dawid Ingier i Piotr Rzepecki z klasy IV C. Należy podkreślić, że Piotr Glinka i Piotr Rzepecki znaleźli się wśród 10 najlepszych uczestników, co kwalifikowało ich do kierowania grupami, które rozwiązywały zadania sytuacyjne.
Po II etapie, wyłoniono 10 uczestników ogólnopolskiego finału, wśród nich na 5 miejscu znalazł się Piotr Glinka. Pozostali uczestnicy, również dobrze wypadli w eliminacjach. Piotrowi Rzepeckiemu brakło 0,5 punkta by zakwalifikować się do najlepszej dziesiątki. Ogólnokrajowy finał odbędzie się 5 kwietnia 2018 roku w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Piotr Glinka będzie walczył wraz z 49 pozostałym finalistami o 1 miejsce w Polsce.
Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w finale.
Relację zdali : Opiekun Grupy Agnieszka Błaszczyk i Dawid Ingier , uczestnik Eliminacji Okręgowych XIII Olimpiady Przedsiębiorczości w Katowicach.