Logistyka miejska

IMG_20180420_091019
wycieczka zawodowa
Uczniowie II klasy – technik logistyk uczestniczyli w wycieczce zawodowej dotyczącej logistyki miejskiej i ekologistyki. W ramach wycieczki  poznali infrastrukturę i funkcjonowanie piotrkowskich wodociągów rozpoczynając edukację w punkcie ujęcia wody Szczekanica. Następnym punktem była ciepłownia miejska, dzięki której mamy ciepłą wodę w kranach oraz centralne ogrzewanie w wielu piotrkowskich mieszkaniach. Kolejnym etapem wycieczki był zakład oczyszczalni ścieków na Podolu. Mało kto wie, że  początki kanalizacji w Piotrkowie sięgają 1924 roku. W latach 2012 – 2014 oczyszczalnia została poddana gruntownej modernizacji, dzięki temu jest jedną z najlepiej funkcjonujących w kraju. Ważnym elementem logistyki miejskiej naszego miasta jest dbałość o środowisko naturalne, wykorzystując fundusze europejskie.
Od dziś każdy uczestnik wycieczki będzie wiedział skąd pojawia się woda w kranie i kto jest naprawdę odpowiedzialny za ciepło w naszych mieszkaniach.
Bardzo dziękujemy wszystkim pracownikom zaangażowanym w przyjęcie naszych uczniów i szczegółowe informacje na temat zwiedzanych obiektów.
MWB