Finaliści I Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich

20160414_161112
gratulujemy
W dniach 14-15.04.2016 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale I Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich, który odbył się w Bielsku-Białej. W Turnieju, który w tym roku pierwszy raz odbył się pod szyldem Olimpiady, uczniowie naszej szkoły biorą udział od wielu lat. W tym roku po raz kolejny doczekaliśmy się finalistów, a było ich aż troje: Dagmara Dolecińska z klasy IV D oraz Piotr Glinka i Piotr Rzepecki z klasy II C. To niezwykłe osiągnięcie, zwłaszcza dla chłopców z klasy II, którzy stawiają pierwsze, ale bardzo mocne kroki w konkursach i olimpiadach. Dzięki tytułowi finalisty uczniowie zwolnieni są z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, warto więc było o ten tytuł walczyć. Nasza „trójka” pokonała ponad 2,5 tys. uczestników z całego kraju i znalazła się w 60-tce najlepszych, którzy walczyli w finałach w Bielsku-Białej. Nie udało się zostać laureatami Olimpiady, ale doświadczenie i wiedza zdobyta w trakcie przygotowań i Turnieju na pewno przetrą szlaki do nowych tytułów w kolejnych latach.
artykuł: p.M.Rudzka