Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 5
w Piotrkowie Trybunalskim

101 rocznica Odzyskania Niepodległości - musimy być strażnikami narodowej pamięci!

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 7 =
zdjęcie
   
              Uroczystości 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zgromadziły tłumnie mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego. Zebrani wzięli udział w uroczystej mszy świętej w kościele oo. Bernardynów, a po niej wysłuchali przemówienia Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. – „Odzyskana wolność była efektem determinacji, odwagi i poświęcenia Polaków, a przede wszystkim polskich żołnierzy i ojców niepodległości: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Wincentego Witosa, Ignacego Daszyńskiego, Ignacego Jana Paderewskiego i Wojciecha Korfantego. Wszyscy musimy być strażnikami narodowej pamięci, a w codziennym życiu z odzyskanej wolności korzystać rozważnie i podejmować działania służące pomyślnej przyszłości Rzeczypospolitej i naszego miasta.” – mówił Krzysztof Chojniak.  Następnie delegacja Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 5 złożyła kwiaty i oddała hołd pod Pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza.
 
W podziękowaniu
Dyrekcja  Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 5
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego.
 
zdjęcia: www.piotrkow.pl oraz Piotr Bereska.
 
-snb-
 
 
 
powrót