Śmieci w lesie

20200924_100535
sprzątania ciąg dalszy
Od dziś w lesie jest o jakieś 6 worków 200 litrowych śmieci mniej! Zawdzięczamy to uczniom klas: IB, IIB, II C i IVL. Sprzątanie lasu ma na celu pobudzać wyobraźnię na temat odpadów znajdujących się w nim. Wiadomo, że nie biorą się one znikąd – zatem to „my” wchodząc do lasu zostawiamy w nim niestety odpady opakowaniowe wszelkiego rodzaju. Mimo, że służby leśne od lat walczą z nielegalnym wywozem śmieci, to nadal jest to bardzo duży problem. Z lasów Nadleśnictwa Piotrków RDLP w Łodzi wywieziono w ubiegłym roku 290 m3 śmieci tj. blisko 18 samochodów przeznaczonych do wywozu odpadów!!!
Akcja „Sprzątanie lasu” ma przede wszystkim kształtować postawę proekologiczną młodych ludzi.
SZANUJMY ŚRODOWISKO NATURALNE, DBAJMY O LASY.
MWB