Europejskie Spotkanie Młodych we Wrocławiu

IMAG1062

Grupa uczniów, absolwentów i nauczycieli naszej szkoły uczestniczyła w Europejskim Spotkaniu Młodych, które odbyło się we Wrocławiu w dniach 28.12.2019-1.01.2020. Spotkanie po raz 42. organizowała wspólnota ekumeniczna z Taizé. We Wrocławiu oraz okolicznych miastach zgromadziło się około 20 000 młodych osób z Europy i całego świata.
Spotkanie było kolejnym etapem pielgrzymki zaufania przez ziemię. Tegorocznym hasłem stały się słowa „zawsze w drodze, nigdy nie wykorzenieni”. Uczestnicy mieli okazję rozmów z młodzieżą z całego świata, spotkania z duszpasterzami i wolontariuszami z przyjmujących parafii (tu szczególne pozdrowienia dla o. Martina i Franciszkanów), doświadczenia gościnności rodzin przyjmujących ich w swoich domach, medytacji oraz modlitwy śpiewem charakterystycznych kanonów.
Każdy z obecnych na spotkaniu znalazł coś dla siebie, każdy doświadczył czegoś innego i na coś innego zwrócił uwagę. Podsumowując wyjazd członkowie naszej grupy wskazywali najważniejsze dla nich doświadczenia: „Możliwość rozmowy z obcymi osobami żyjącymi w innym kraju na wiele tematów. Nowe znajomości. Wspaniała atmosfera i dobry czas na refleksję”, „Dużo czasu na przemyślenia, atmosfera i gościnność rodzin”, „Nowe znajomości . Czas na przemyślenia ☺ przełamanie pewnych barier”, „#Bóg #Cisza #Prostota #ZaSzybko #ZaKrótko #ChcęDoWioskiTaize #KanonyMojaMilość❤️ #NauczSięAngielskiegoKobieto #DziękujęŻeWłaśnieZWamiMogłamTamByć”. Żałować mogą ci, którzy nie zdecydowali się wziąć udziału w spotkaniu. Ci, którzy zaryzykowali i pojechali, już planują kolejne wyjazdy.

Foto: AA, AT, MR, WM
Tekst: WM