Z wizytą u profesjonalistów.

PC200735

W dniu 20 grudnia uczniowie klas IVF, IVR oraz III R odbyli wycieczkę do Łodzi. Pierwszym etapem wycieczki była wizyta w redakcji serwisu "Dziennika Łódzkiego" oraz „Expresu Ilustrowanego”.Tajniki pracy w dzienniku zdradzał menadżer serwisów online i redakcji multimedialnej – red. Tomasz Jabłoński.  Uczniowie dowiedzieli się m.in. na czym polega praca dziennikarza, jak wygląda dzień w redakcji oraz poznali specyfikę prowadzenia serwisu internetowego.
Następnym punktem wycieczki była wizyta w drukarni gazety. Na temat druku gazet i tajników poligraficznych z zaangażowaniem opowiadał  dyrektor drukarni Jacek Kasz. Uczniowie mieli niebywałą okazję zobaczyć maszyny drukarskie oraz część prac wykonywanych na płycie offsetowej.
Kolejnym etapem wycieczki była wizyta na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej. Informacji na temat kierunków, jakie oferuje wydział, udzielał  dr Michał Puchalski. Następnie uczniowie zostali oprowadzeni po salach wykładowych i pracowniach. Dzięki temu mieli niewątpliwą okazję podziwiać bardzo różnorodne prace studentów, poczuć atmosferę, która towarzyszy powstawaniu prac oraz porozmawiać ze studentami na wybrane tematy.
Wycieczka okazała się bardzo pouczającym i ciekawym doświadczeniem dla młodzieży.

poligrafia (pdf) 0.69mb, (Pobrań: 287)