hhh

Uczniowie klasy IF/R oraz kilku uczniów z klasy IIK, IC i IL uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, której  celem było zwiedzanie obiektów Telewizji Polskiej, Sejmu RP oraz Stadionu Narodowego. Podczas wizyty w Telewizji Polskiej uczniowie, pod kierunkiem przewodnika, zwiedzili studia, w których nagrywane są wszelkie programy telewizyjne, pomieszczenia reżyserskie i muzeum TVP. Mieli okazję przyjrzeć się pracom podczas nagrywania jednego z odcinków programu muzycznego „Jaka to melodia?”, atrakcją było spotkanie z panem Markiem Piekarczykiem, znaną osobowością telewizyjną, wokalistą i autorem tekstów, który okazjonalnie bywa też aktorem. W Sejmie obejrzeli wystawę dotyczącą sejmowania w okresie I Rzeczypospolitej, makietę współczesnego kompleksu budynków sejmowych, zwiedzili galerię Sali Posiedzeń Sejmu oraz wysłuchali krótkiej prelekcji dotyczącej historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu. Spotkali się też z posłem z Sieradza – panem Tadeuszem Woźniakiem. Na Stadionie PGE Narodowym uczniowie zwiedzili trasy: „Piłkarskie Emocje” i „Trasę Piłkarza”,  zobaczyli pomieszczenia, w których przebywają piłkarze przed i po meczach, a nawet zwiedzili szatnię, w której do rozgrywek Mistrzostw Europy przygotowywali się najlepsi piłkarze, jak Cristiano Ronaldo, czy nasz wspaniały Robert Lewandowski. Mieli również okazję zasiąść na trybunach, gdzie mogli poczuć się jak prawdziwi kibice, sprawdzając niezwykłą akustykę stadionu. Punktem kulminacyjnym tej wizyty było wejście na punkt widokowy, mieszczący się na górnej trybunie, z którego to mogli zobaczyć panoramę całego stadionu. Nasi uczniowie, w trakcie „wędrówki” po stadionie, wysłuchali opowieści i ciekawostek na temat piłkarzy, ich życia i systematycznej, wytężonej pracy. Z wycieczki wszyscy wrócili pełni wrażeń i bogatsi w wiedzę i doświadczenia.