Trening z Weroniką

20190207_103425

"Trening z Weroniką"  to nazwa projektu prozdrowotnego wdrożonego przez Weronikę Bednarczyk  z klasy 1R. Trening został rozłożony na 3 dni, a każdego działo się coś innego.
            Na lekcji geografii Weronika uczyła  klasę 1 R jak rozluźniać zesztywniałe mięśnie karku, pleców, rąk, nóg podczas długotrwałego wysiłku statycznego. Kiedy czujemy się zmęczeni wystarczy zrobić kilka z nich by poprawić krążenie i odczuć różnicę.
            Klasa 1R odwiedziła również club fitness Calypso. Weronika poprowadziła tam zajęcia  dla kobiet z wykorzystaniem stepu, ciężarków i  piłek Następnie skorzystaliśmy z siłowni. Była bieżnia, rowerek, steper, a dla męskiej części klasy przyrządy poprawiające muskulaturę.Uśmiech nie schodził młodzieży z ust,  śmiało można powiedzieć, że była to świetna zabawa i relaks.
            W szkole dziewczyny z 1R zagrały w tenisa stołowego z 3 k/r.
            "Trening z Weroniką" przyniósł  wiele korzyści całej klasie. Znacząco poprawiło się samopoczucie młodzieży, zredukowaliśmy stres, wymieniliśmy się doświadczeniami i obiecaliśmy sobie częściej mobilizować się do aktywności fizycznej.