PODSUMOWANIE XXXI edycji OLIMPIADY WIEDZY EKONOMICZNEJ

1. plakat

W dniu 12  czerwca 2018 roku w siedzibie Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego Oddział w Łodzi odbyło się spotkanie podsumowujące XXXI edycję Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. W spotkaniu udział wzięli dr Zofia Sepkowska wiceprezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego Oddział w Łodzi, dr Franciszek Sitkiewicz wiceprezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego Oddział w Łodzi, w imieniu Kuratorium Oświaty w Łodzi Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Pan Andrzej Krych, mgr Grażyna Zerfass - sekretarz olimpiady, pracownicy Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Łodzi oraz finaliści tegorocznej olimpiady Mateusz Marzec z I Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu, Piotr Glinka i Piotr Rzepecki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim oraz ich opiekunowie. Uczniowie reprezentujący nasze województwo zajęli następujące miejsca na zawodach centralnych: Mateusz Marzec – 19 miejsce, Piotr Rzepecki – 81 miejsce, Piotr Glinka – 86 miejsce. Wręczono dyplomy i nagrody uczestnikom oraz ich opiekunom. W załączeniu Dyplom uznania dla Dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim.
Kalendarium XXXI edycji Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej  przebiegającej pod hasłem „Wyzwania współczesnego rynku pracy”:
• 30 września 2017 roku – termin na zgłoszenie udziału w zawodach,
• 08 listopada 2017 roku – zawody I stopnia (szkolne),
• 12 stycznia 2018 roku – zawody II stopnia (okręgowe), które w tym roku odbyły się na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego,
• 6 kwietnia 2018 roku – w przeddzień zawodów centralnych – uczestnicy zawodów finałowych XXXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej spotkali się z prof. dr hab. Adamem Glapińskim - prezesem Narodowego Banku Polskiego,
• 7-8 kwietnia 2018 roku - zawody III stopnia (centralne) XXXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej  w Serocku.
XXXI Olimpiadę Wiedzy Ekonomicznej wygrał Krzysztof Kropidłowski z VI Liceum Ogólnokształcącego im. J.J. Śniadeckich w Bydgoszczy. Drugie miejsce zajął Daniel Chrościcki z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej RP w Gdańsku. Na trzecim miejscu znalazła się Aleksandra Dagil z XIV Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica w Warszawie.
Uczniowie naszej Szkoły zajęli miejsca: Piotr Rzepecki – 81, Piotr Glinka – 86. Zakwalifikowanie się do grona finalistów Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej pozwoli im zdobyć indeksy wybranej uczelni – Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Informujemy, że decyzją Komitetu Głównego XXXII edycja OWE odbędzie się pod hasłem "Gospodarka światowa – wolny handel czy protekcjonizm?" Zapraszamy do udziału!
Źródła:
Opracowała: Katarzyna Łęgocka