Osobowość szkoły

Natalia Banaszczyk i Natalia Ogrodnik są uczennicami klasy IV c.
Pracę w Kole Wolontariatu rozpoczęły już w klasie pierwszej i kontynuują ją do klasy czwartej. Są zaangażowane w organizację wszystkich imprez kulturalno-oświatowych w Katolickim Przedszkolu Sióstr Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim. Potrafią połączyć pracę w wolontariacie z nauką w szkole. Osiągają dobre wyniki w nauce- średnia powyżej 4. Są wzorem i przykładem pracy dla uczniów naszej szkoły.

Patrycja Chamernik- Jest osobą kreatywną, otwarta na różne wyzwania. Chętnie pomaga innym, jest lubiana przez koleżanki i kolegów oraz grono nauczycieli. Bierze udział w zawodach sportowych, w których reprezentuje naszą szkołę. Dyscypliny sportowe, w których uczestniczyła to: lekkoatletyka- sztafeta, pchnięcie kula, biegi przełajowe, tenis stołowy, piłka siatkowa i piłka nożna. Chętnie angażuje się w różne działania poza lekcyjne (pomoc przy różnych pracach nauczycielom lub pracownikom szkoły).  Brała czynny i aktywny udział w dniach otwartych ZSP nr 5.

Jędrzej Klauz- uczeń jest bardzo aktywny członkiem społeczności szkolnej. Uczestniczy w pracach Koła teatralnego Auryn, współorganizował otrzęsiny klas I, dwukrotnie był lektorem Pisma Świętego. Współpracuje z radiowęzłem szkolnym. Brał czynny udział w promocji naszej szkoły podczas wyjazdów do gimnazjów. Brał udział w wymianie międzyszkolnej z rówieśnikami z Niemiec. Jest również aktywny w życiu społeczności lokalnej w Wolborzu, gdzie mieszka. Wziął udział w filmie pt. ,,Bajka o szopce"- projekt organizowany przez piotrkowski MOK na konkurs do TVP.