Nie udawaj Greka…

jeszcze trochę lata :)
We wrześniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Grecji. Mieszkaliśmy w malowniczej krainie Pierii u podnóża gór Olimpu z jednej i Morzem Egejskim z drugiej strony.
W trakcie pobytu udaliśmy się do wąwozu rzeki Enipeas oraz miasteczka Litochoro gdzie zrobiliśmy pierwsze zakupy. W miejscowości Stare Panteleimonas zwiedzaliśmy wąskie, kręte uliczki pełne sklepów z pamiątkami. Kolejna nasza wyprawa to Tesaloniki, gdzie oglądaliśmy starożytne ruiny miasta i zwiedzaliśmy cerkwie z pięknymi ikonami. Na targu w Leptokarii próbowaliśmy smaków greckiej kuchni. Ponadto zażywaliśmy kąpieli słonecznych i wodnych.
Wieczorami w konkursach wykazywaliśmy się wiedzą zdobytą na wycieczkach.
Wróciliśmy bardzo zadowoleni.