MŁODZI PRACOWNICY

20181130_141008

W piątek 30 listopada br. gościliśmy inspektora pracy z Powiatowego Inspektoratu Pracy w Piotrkowie Trybunalskim. Pan Janusz Krupa zapoznał uczniów z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi pierwszego zatrudnienia. Opisał różnego rodzaju formy zatrudnienia, podał rodzaje umów o pracę i wskazał zasadnicze różnice między nimi. Istotną informacją dla młodych pracujących lub zamierzających podjąć pracę były zmiany w prawie pracy, z którymi należy się zapoznawać na bieżąco. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób można rozwiązać umowę o pracę czy też jakich dokumentów i w jakim czasie może oczekiwać pracownik od pracodawcy po zakończeniu stosunku pracy. Pojawiły się również pytania od pracujących uczniów. Spotkanie zakończyło się rozdaniem informatorów dotyczących prawa pracy i poradników dla osób podejmujących pierwsza pracę.
MWB