II etap okręgowy XXXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

20180112_104839

W dniu 12 stycznia 2018 r. na Wydziale Socjologiczno-Ekonomicznym Uniwersytetu Łódzkiego odbyły się zawody II stopnia XXXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Uczniowie Piotr Glinka i Piotr Rzepecki reprezentowali naszą szkołę podczas II etapu Olimpiady. W czasie 120 minut rozwiązali test składający się z 30 pytań,  zadanie z analizy ekonomicznej oraz napisali pracę pisemną na temat „Zalety oraz wady stosowania płacy minimalnej jako instrumentu rynku pracy. Jakie problemy są związane z płacą minimalną w warunkach funkcjonowania wspólnego rynku?”(pytania konkursowe wraz z prawidłowymi odpowiedziami dla zainteresowanych znajdują się na stronie www.owe.pte.pl) Życzymy naszym uczestnikom zakwalifikowania się do III ogólnopolskiego etapu Olimpiady.