23 października 2023r.  uczniowie z klasy 2B,D,H wybrali się z wychowawcami Dorotą Cieślak i Małgorzatą Giler na cmentarz celem uczczenia pamięci zmarłych.
Miło nam poinformować, że nasza Szkoła została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody w tegorocznej edycji Plebiscytu Edukacyjnego 2023.
To kolejna edycja największego w Polsce Plebiscytu edukacyjnego, który w naszym województwie prowadzi „Dziennik Łódzki” i „Express Ilustrowany”.
Oprócz zgłoszenia do konkursu naszej Szkoły uczniowie i ich rodzice wytypowali do nagrody Pana Dyrektora i nauczycieli pracujących w ZSP nr 5.
Nominację dla najbardziej zaangażowanych, cenionych i lubianych nauczycieli w roku szkolnym 2023/2024 otrzymali:
  • Pan Dyrektor Piotr Bereska,
  • Pani Monika Poźniak,
  • Pani Katarzyna Jędrzejewska,
  • Pani Agnieszka Błaszczyk,
  • Pani Anna Krasoń-Skibicka,
  • Pani Małgorzata Wochyń - Biernacka,
  • Pani Bogusława Czerwik,
  • Pan Witold Ściegliński,
  • Pani Katarzyna Świątek.

Głosowanie w plebiscycie rozpocznie się już we wtorek, 24 października.
Więcej o plebiscycie na stronie www.dzienniklodzki.pl/nauczyciel

W piotrkowskiej Mediatece w dniu wczorajszym (20.10) odbyło się uroczyste spotkanie Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofa Chojniaka z nauczycielami oraz pracownikami administracji i obsługi piotrkowskich szkół z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej.
 W dniu 18 października klasa 4G udała się do Mediateki , gdzie uczestniczyła
w wykładzie dr. hab. Janusza Budzińskiego, profesora Akademii Piotrkowskiej dotyczącego Powstania Styczniowego.

Byli inni i byliśmy My, by wspierać reprezentacje Polski do lat 17 kobiet w meczu eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy w Estonii.
W sobotę 14 października przypadał Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów.

12 października 2023 roku zapisze się na kartach historii naszej szkoły z powodu wyróżnień dla naszych wspaniałych nauczycielek z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
14 godzin oglądania filmów? W szkole? Z własnej, nieprzymuszonej woli? Brzmi jak wyzwanie? Otóż meldujemy jego wykonanie!!!
3 Noc Filmowa w EKONOMIKU już za nami...
Dzięki wszystkim za udział i zaangażowanie!!!
12-10-2023

Ekonomik w stolicy.

Nasze klasy FOTO najechały dziś Stadion Narodowy w Warszawie aby wziąć udział w festiwalu Fotoforma.
Kochani! Nasza absolwentka potrzebuje pomocy. Wszystkie informacje w linku poniżej. Nie bądźmy obojętni!

ul. Leonarda 12/14
tel./fax 44 6486496