W dniu wczorajszym przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z Dyrektorem naszej szkoły Panem Piotrem Bereską oraz opiekunkami Samorzadu Uczniowskiego Anettą Gielec-Szczęsną, Anną Kaźmierczak oraz nauczycielką historii Panią Katarzyną Rudnicka wzięli jak co roku udział w obchodach miejskich w dniu rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości 11.11.1918 roku w naszym mieście.
10-11-2023

Turniej szachowy

Z okazji uczczenia przez Polskę niepodległości dnia 10 listopada 2023 odbył się turniej szachowy,
W 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości jak co roku młodzież naszej szkoły wzięła czynny udział w obchodach jakże ważnego wydarzenia: Koło Teatralno- Dziennikarskie "AURYN"wraz z p.Moniką Poźniak i Katarzyną Rudnicką przygotowało słuchowisko radiowe"Ku Niepodległej", mlodzież wykonała i udekorowała plakatami korytarze szkolne.Mlodzież wykonała także okolicznościowe kotyliony dla całej społeczności szkoły i Grona Pedagogicznego.
Dnia  7 listopada 2023 roku w naszej szkole odbył się pierwszy etap XXXVII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Hasło przewodnie bieżącej edycji brzmiało „Kapitał społeczny w procesie gospodarowania”.
W dniu 06.11.2023r. uczniowie klas III B, III DH, IIB i IIAR uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych pod hasłem" Cyberprzemoc" oraz " Odpowiedzialność karna nieletnich" przeprowadzonych przez Policjantkę KMP w Piotrkowie Trybunalskim - Wydział Profilaktyki.
W dniu dzisiejszym uczniowie klas: V B i H Ekonomika uczestniczyli w CRE w Piotrkowie w wykładzie p.Adama Ossowskiego pracownika IPN- u w Łodzi.Uczniowie zapoznali się z ciekawym wykładem historycznym dotyczącym zagłady i życia dzieci polskich w obozie przymusowym w Łodzi na ul.Przemyslowej.

Nasza szkoła przyłączyła się do tegorocznej edycji projektu zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. „Szkoła pamięta”.  Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o zmarłych, a także o historii i bohaterach naszego kraju oraz regionu.

W dniach 25-27 października uczniowie naszej szkoły udali się na trzydniową wycieczkę do Poznania i Berlina.
Dzięki uprzejmości Pani Iwony Buchalskiej, Dyrektor Centrum Rozwoju Edukacji w Piotrkowie Trybunalskim, mogliśmy uczestniczyć w szalenie interesującym spotkaniu z książką, które przygotowały i poprowadziły: Pani Ewa Grabowska i Pani Sylwia Madalińska. Serdecznie dziękujemy!❤️💙💚💛💜🧡

27 października uczestniczyliśmy w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie", organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

ul. Leonarda 12/14
tel./fax 44 6486496