W dniu 28.11.23r. w klasie 1G akcja: INTEGRACJA! Zajęcia integracyjne dla uczniów klas pierwszych zrealizowane zostały przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną. Jak widać, zamierzony efekt osiągnięty, żaden wspólny cel nam niestraszny 🙂
23.11.2023r. w naszej szkole gościliśmy młodzież  klas ósmych Szkół Podstawowych nr 10 i 13.Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w edukacyjnej grze historycznej "First to Fight". Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie 1939-1945".

Klasa 1G wraz z kilkoma zaprzyjaźnionymi osobami z 1D, 1A i 1B oraz Wychowawczynią Katarzyną Świątek, Panią Agnieszką Skulską i Panią Magdaleną Kaczmarek, dała upust swojej kreatywności podczas niezwykłej sesji fotograficznej w warszawskim Selfie Museum 13 listopada 2023.
nad przemijaniem i czczenia pamięci zmarłych, klasa 1G udała się wraz z przewodnikiem PTTK na piotrkowskie cmentarze.

W dniu dzisiejszym społeczność Ekonomika miała zaszczyt uczestniczyć w wystawie i prelekcji historycznej , która powtała dzięki  Akademii Piotrkowskiej im. Jana Olszewskiego oraz Stowarzyszenia Osób Internowanych CHEŁMINIACY 1982.

Rozwój edukacyjno – zawodowy polega na zdobywaniu wiedzy, doświadczenia w różnych dziedzinach życia społecznego i gospodarczego. Młodzi ludzie oprócz pracy zawodowej na wybranym stanowisku mogą poszukiwać tej pracy w formie samozatrudnienia – założenia własnej działalności.
Jesteś miłośnikiem czytania książek, być może twierdzisz, że komisy nie są pełnowartościową literaturą? Co mogą zaoferować strony z mnóstwem obrazków i niewielką ilością tekstu? Między innymi odpowiedzi na takie pytania szukali uczniowie klasy 1A, którzy odwiedzili niedawno Centrum Komiksu i Narracji w Łodzi.
Jan Łukasiński uczneń klasy czwartej w zawodzie technik fotografii i multimediów  w EKONOMIKU miał zaszczyt  zaprezentować dnia 11.11. w czasie obchodów 105 rocznicy odzyskania Niepodległości  swoją pierwszą wystawę prac fotograficznych pt." Specto"w sali Wspólny Dom w Ręcznie.

Uczennica naszej szkoły Alicja Wiśniewska  z 4g zajęła II miejsce na Międzynarodowych Mistrzostwach Artystycznych CRAZY HOOP.
W listopadzie w naszej szkole odbyl się szkolny turniej tenisa stołowego.
Rywalizacja była zacięta i duże emocje.
Rozgrywki trwały przez 3 dni.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom a wyniki wygranych na zdjęciu .

ul. Leonarda 12/14
tel./fax 44 6486496