W dniu 12.12.2023 odbyły się mistrzostwa miasta w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców... drużyna dziewcząt w składzie Weronika Budzisz, Aniela Czeszek zajęła 3 miejsce...
W dniu wczorajszym w naszej szkole gościliśmy uczniów klas ósmych ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim. Nasi goście wzięli udział w Mikołajkowej sesji zdjęciowej  w naszym atelie fotograficznym, poznali warsztat  pracy fotografa.
07-12-2023

Mikołajki klasy 1B

6 grudnia klasa 1B wraz z wychowawczynią Agnieszką Kłosowicz oraz panią pedagog Magdaleną Kaczmarek wybrała się do kina Helios na film „Napoleon” w reżyserii Ridleya Scotta.
06-12-2023

Dzień Wolontariatu

4 grudnia odwiedzili naszą szkołę wolontariusze z Koła Wolontariatu Szansa, z którymi Ekonomik od lat współpracuje.

1 grudnia 2023 roku odbyła  się VIII Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS. Naszą szkołę repreztowali: Wiktoria Wędzonka z klasy 1a i Wiktor Fogiel z 2a.
W dniu 1grudnia 2023 roku uczniowie klasy 1G, 3D oraz przedstawiciele klasy 3G, wraz z opiekunami: panią Justyną Zawadą i panią Karoliną Zbrożek, uczestniczyli w warsztatach pn. "Stop narkotykom i dopalaczom".
Serdecznie zapraszamy uczniów 7. i 8. klas szkół podstawowych do udziału w turnieju Monopoly! Jeżeli lubisz tę grę, chcesz spędzić trochę czasu w miłej atmosferze z uczniami i nauczycielami z Ekonomika – poproś swojego Nauczyciela, żeby zgłosił Waszą szkołę do udziału w turnieju.

W ubiegłym tygodniu, 28.11.2023 r. w naszej szkole  odbył się szkolny etap Olimpiady Wiedzy o ZUS.
W dniu wczorajszym uczniowie klas: IA, ID ,VA wzięli udział w szkolnym etapie olimpiady o Polsce i świecie współczesnym, której czas trwał 60 minut i obejmował 39 zadań.

W dniu 30.11.2023r. w naszej szkole została zorganizowana Andrzejkowa impreza edukacyjna. Składała się ona z 3 stacji uczenia się poprzez zabawę, doświadczanie i eksperymentowanie. Pierwsza z nich to "Andrzejkowe warsztaty komiksu
i ilustracji w Ekonomiku" z ambasadorką firmy Rystor, Anitą Majewską. Podczas warsztatów uczestnicy poznali tajniki concept artu, story boardu, wykorzystania narzędzi AI w pracy kreatywnej a na końcu stworzyli swój mały komiks . Dowiedzieli się również jak fotografia wpływa na pracę projektową i kreatywna.
W drugiej części uczestnicy mieli okazję do kształtowania logicznego myślenia i kreatywności podczas konkursu matematycznego zorganizowanego pod hasłem Dzień Pitagorasa. Pokazaliśmy jak emocjonująca i ciekawa może być matematyka, a do rozwiązywania zadań nie zawsze potrzebna jest wybitna wiedza matematyczna, ale  otwarty umysł i chęć do pracy. Pokazaliśmy jasną stronę tej nauki… Po przypomnieniu uczniom, że Pitagoras i jego uczniowie stworzyli fundament współczesnej numerologii zaprosiliśmy wszystkich na wspólne wróżby.

ul. Leonarda 12/14
tel./fax 44 6486496