100 rocznica Odzyskania Niepodległości – Dumni z bycia Polakami!

beznazwy
„Pytasz się, synu, gdzie jest i jaka?
W niewymierzonej krainie leży.
Jest w każdym wiernym sercu Polaka,
Co o nią walczył, cierpiał i wierzył.”
            Tegoroczne, wyjątkowe uroczystości 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zgromadziły tłumnie mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego. Wszyscy zebrani wzięli udział w uroczystej mszy świętej w kościele oo. Bernardynów, a po niej wysłuchali przemówienia Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. – „Nie byłoby wolnej Ojczyzny bez walki, bez ran i krwi zwykłego żołnierza. W tej walce swój znaczący udział miało także nasze miasto. Piotrków stał się bowiem bazą ważnych instytucji niepodległościowych. Niech zawsze na dźwięk słowa Polska, nasze serca biją w jednym rytmie, a drogi którymi podążamy, nawet jeśli będą różne, niech prowadzą do tego samego celu – pomyślności Rzeczypospolitej. Tej pomyślności z okazji dzisiejszego Święta Państwu życzę. Wszystkiego najlepszego! Dla Polski! Dla Polaków!” – mówił Krzysztof Chojniak.
            Delegacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 złożyła kwiaty i oddała hołd pod Pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza.

W podziękowaniu
Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5